Logo

Nietolerancja Pokarmowa - Test

Czy masz wzdęcia po jedzeniu? Czujesz częste zmęczenie?

Czy masz bóle głowy bez znanego powodu?

Pojawiły się u Ciebie problemy skórne, wypadanie włosów?

Cierpisz na częste bóle głowy, masz problemy gastryczne, wzdęcia, depresję, problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała?

Mogą być to objawy nietolerancji pokarmowej...
a Ty możesz należeć do milionów osób które na nie cierpią!

Aby zapobiec objawom chorobowym, często wystarczy wyeliminować z diety produkty nietolerowane.
Jeżeli test wykaże podwyższone stężenie przeciwciał IgG dla konkretnego produktu zaleca się wyeliminowanie go z diety i zastąpienie innym.
Test Food Detective™ jest testem, który możesz wygodnie przeprowadzić w naszym gabinecie. Nie musisz czekać tygodniami na wyniki badań z laboratorium.

W ostatnich latach naukowcy wielu krajów przeprowadzili badania dotyczące związku między stosowaniem diety opartej na eliminacji pokarmów powodujących wysokie poziomy przeciwciał IgG, a nasileniem różnych zaburzeń zdrowotnych, m.in. zaburzenia żołądkowo-jelitowe, dermatologiczne, neurologiczne, oddechowe, psychologiczne, mięśniowo-szkieletowe. Wykazano, że aż 75% spośród badanych pacjentów odczuło korzystne skutki diety eliminacyjnej wskazanej w oparciu o test na nietolerancję pokarmową i wysoko oceniło poprawę swojego samopoczucia, niezależnie od płci i wieku pacjentów.

Zalecane jest stosowanie diety eliminacyjnej opartej o badanie nietolerancji pokarmowej między innymi w takich specjalnościach jak: gastroenterologia (np. zespół jelita nadwrażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), reumatologia (np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa), dermatologia (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca), alergologia (wszystkie objawy testowane nie poprzez przeciwciała IgE, tylko IgG), choroby autoimmunologiczne (np. choroba Hashimoto).

Jeżeli istnieje podejrzenie, że stosowana dieta może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, najłatwiejszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest wykonanie testu na nietolerancję pokarmową w celu zidentyfikowania pokarmów powodujących przyczynę dolegliwości.

Oferujemy kompleksowe testy na nietolerancję pokarmową Food Detective™. Testy te to szeroki zakres diagnostyki w kierunku wielu pokarmów. Klasyczna metoda immunoenzymatyczna (ELISA) w oraz nowoczesna technologia mikromacierzy oparta na zasadzie ELISA  gwarantują najwyższą czułość, swoistość i dokładność testów. Są to pierwsze na świecie narzędzia diagnostyczne oceniające pokarmowo-swoiste IgG (izotypy 1-4) na podstawie małej próbki krwi włośniczkowej pobranej z palca. W szybki i prosty sposób można określić tolerancję na poszczególne antygeny pokarmowe i wskazać nietolerowane pokarmy.

Studio Aplet
Hair Derm